TRC Knives Apocalypse Satin

Kód: TRCAPOCSAT
Novinka
Neohodnotené
Značka: TRC Knives
€499 / ks
1 - 4 týždne

Nož na prežitie Apocalypse od TRC Knives

Detailné informácie

Podrobný popis

TRC Knives Apocalypse je robustný a veľký nôž na prežitie vyrobený v Litve.  S Apocalypse TRC predstavilo nôž, ktorý zvládne čokoľvek. Zdrojom inšpirácie pre TRC je obyvateľstvo Sentinských ostrovov. Kmeňové spoločenstvo, ktoré sa už stovky rokov vyhýba všetkým formám komunikácie s vonkajším svetom. Marco Polo opísal Sentinelcov ako najbrutálnejších ľudí, akých kedy videl. Všetci cudzinci sú pre nich cudzinci a robia všetko, čo je potrebné, aby sa bránili. TRC Apocalypse je nôž, ktorý chcete mať blízko vždy, keď sa ocitnete v takejto situácii.

Čepeľ je vyrobená z ocele Böhler Elmax. Silný druh ocele, ktorá je odolná voči korózii a zachováva si svoju ostrosť po dlhú dobu. Ploché brúsenie sa robí ručne v dielni TRC. Pri sériových nožoch sa to stáva zriedka. S hrúbkou čepele 6,4 mm budete mať v rukách vždy dostatok sily na prežitie. Zároveň je ostrie pekné a tenké, aby sa zabezpečilo správne rezanie noža.

Rukoväť je vyrobená z micarty. Na fotografii to môže byť ťažké vidieť, ale povrch bol vylepšený jemným diamantovým vzorom. V dôsledku toho bude mať nôž ešte väčšiu priľnavosť. Pretože zakrivený hrot čepele vyčnieva len o mm mimo rukoväte, vaša ruka ho ešte lepšie naplní. Pre TRC typické skrutky s tromi otvormi pridávajú nožu a skutočne premenia celok na niečo pozoruhodné.

TRC Knives Apocalypse sa dodáva s pekným kydexovým puzdrom. Krásne sedí okolo noža, určite je vidieť, že sa mu venovala veľká pozornosť. Puzdro je vylepšené o flexibilné pútko na opasok, ktoré je možné prerobiť aj pre ľavákov. Samozrejme si môžete zvoliť aj vlastný spôsob montáže a priskrutkovať ho k montážnym otvorom. K dispozícii je tiež firesteel slučka, ktorá Vám umožní nosiť firesteel (nie je súčasťou balenia).

 

Dodatočné parametre

Kategória: NOŽE S PEVNOU ČEPEĹOU
Celková dĺžka: 30 cm
Dĺžka čepele: 17,2 cm
Dĺžka rukoväte: 12,8 cm
Hrúbka rukoväte: 1,52 cm
Hrúbka čepele: 6,5 mm
Materiál čepele: Elmax
Tvrdosť čepele: 59 - 60 HRC
Materiál rukoväte: Micarta
Tvar čepele: Drop point
Povrchová úprava čepele: Satin
Puzdro: Kydexové
Hmotnosť: 398 g
Krajina pôvodu: Litva

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

TRC Knives založil v roku 2010 Andrius Tricius, vyznávač noža z Litvy. Tricius a jeho tím neúnavne experimentujú s rozsiahlymi znalosťami metalurgie, ergonómie a dizajnu, aby prišli s hardcore jedinečnými modelmi nožov. Na nože TRC sú použité len tie najkvalitnejšie materiály, ako napríklad M390, Elmax, Vanadis 4 Extra, MagnaCut. Sortiment produktov zahŕňa nože pre bushcraft, lov, taktické operácie, apokalyptické prežitie a každodenné nosenie.

"Po vývoji nového prototypu noža si ho beriem do postele a spím s nožom v ruke. Ráno sa prebúdzam a presne viem, čo treba zmeniť, aby sa prototyp zlepšil“ – Andrius Tricius