Nabíjacia čelovka Fenix HM51R Ruby V2.0

Kód: HM51RV20
Novinka
Neohodnotené
Značka: FENIX
€64,90 / ks
1 - 4 týždne

Detailné informácie

Podrobný popis

Druhá generácia veľmi obľúbenej nabíjacej čelovky Fenix ​​HM51R Ruby V2.0 ponúka svetelný tok až 700 lúmenov (ANSI) neutrálneho bieleho svetla (4500 K) s dosvitom až 120 metrov a navyše je vybavená aj červenými LED. Napája ju jeden nabíjací akumulátor typu RCR123A (je súčasťou balenia), ktorý sa dobíja priamo vo svietidle cez moderné USB-C konektor, alternatívne je možné k napájaniu použiť aj jednorazovú lítiovú batériu CR123A (s obmedzeným max. Výkonom na 150 lúmenov). V ovládacom tlačidle je navyše indikačné LED, vďaka ktorej budete vždy vedieť, kedy dobiť akumulátor. Koncovka svietidla je magnetická, takže ju možno ľahko uchytiť na čokoľvek železného. HM51R disponuje deviatimi rôznymi režimami osvetlenia, ktoré umožní voliť medzi vysokým výkonom a dlhou výdržou (až 120 hodín). Svietidlo je napájané digitálne kontrolovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu i pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní).

Celokovová konštrukcia zaisťuje vysokú odolnosť, optimálne chladenie a zároveň je plne vodotesná podľa štandardu IP68 až do hĺbky 2 metre pod vodou. Praktickosť čelovky zvyšuje možnosť vyňať svetlo z hlavového držiaka a používať ju aj ako malú vreckovú baterku. Naviac je čelovka opatrená oceľovou snímateľnou sponou, takže ju ľahko uchytíte na vrecko či popruh. Čelovka Fenix ​​HM51R V2.0 je ideálnym spoločníkom pre rôznorodé športové aktivity, výlety do prírody i do domácnosti a na prácu.

Čelovka Fenix ​​HM51R je limitovaná edícia, ktorá vychádza z čelovky Fenix ​​HM50R a ponúka množstvo vylepšení. Napríklad teplejší odtieň svetla, magnetickú koncovku, konštantný reguláciu vo väčšine režimov, viac režimov červeného svetla a ďalšie. Ak vás zaujímajú všetky rozdiely medzi týmito dvoma modelmi, tak si prečítajte článok Porovnanie čeloviek Fenix ​​HM50R V2.0 a Fenix ​​HM51R Ruby V2.0.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) určenej v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

 

 

Parametre čelovky Fenix ​​HM51R Ruby V2.0


Je použitá prémiová výkonná LED Cree XP-G3 s neutrálnou odtieňov svetla (4500 K) a životnosťou 50000 hodín a dve červené LED Everlight.
Päť režimov bieleho svetla: 700 lúmenov (0,5 hodiny) -> 400 lúmenov (1,5 hodiny) -> 150 lúmenov (2,5 hodiny) -> 50 lúmenov (8 hodín) -> 3 lumeny (120 hodín)
Štyri režimy červeného svetla: 5 lúmenov (36 hodín) -> 1 lumen (100 hodín) -> červené blikanie 5 lúmenov (72 hodín) -> SOS 5 lúmenov (72 hodín)
Mereni s Li-ion akumulátorom Fenix ​​RCR123A s kapacitou 700 mAh (Súčasť balenia).
Na napájaniu používa jeden Li-ion akumulátor Fenix ​​RCR123A 700 mAh. ktorý je súčasťou balenia.
V núdzi je možné k napájaniu použiť aj jednu jednorazovú 3V lítiovú batériu CR123A, ale najvyšší dostupný režim bude 130 lumenov.
Digitálna konštantná regulácia výkonu.
Nabíjanie cez USB-C konektor na boku čelovky, doba nabíjania úplne vybitého akumulátora je cca 1,5 hodiny.
Plynulý svetelný kužeľ s dosvitom až 120 metrov (3690 cd)
66 mm dĺžka x 36 mm šírka x 32 mm výška (vrátane držiaku čelovky).
80 gramov (vrátane popruhu a akumulátora), 61 gramov (bez akumulátora).
Indikácia kapacity akumulátora a upozornenie na nízke napätie.
Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavené režime (platí pre biele i červené svetlo).
Magnetická koncovka, čelovku možno upevniť na čokoľvek železného.
Ochrana proti opačnému vložení batérie (prepólovaniu).
Chytro riešený držiak funguje zároveň ako spona, POkud čelovku z popruhu Sund.
Komfortný perforovaný popruh s reflexnými prvkami.
Jednoduché ovládanie jedným spínačom.
Telo vyrobené z vysoko pevnej zliatiny leteckého hliníka A6061-T6.
Odolný ťažko poškrábatelný povrch - Type III hard anodized.
Prachuvzdorná a vodotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre po dobu 4 hodín).
Nárazuvzdorné pádom z výšky 2 metre.
Kvalitný TIR optika s vysokou priepustnosti svetla.
Súčasťou balenia je čelovka HM51R, akumulátor ARB-L16-700P, náhradné o-krúžok, nabíjací USB-C kábel, oceľová spona.

 

 

Použitie


Z výroby môže byť vnútri svietidla na akumulátore čierna izolačné krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte.

Vypnutá čelovka sa zapne do naposledy použitého režimu bieleho svetla podržaním tlačidla po dobu 0,5 sekundy.
Vypnutá čelovka sa zapne do naposledy použitého režimu červeného svetla dvojitým rýchlym stlačením tlačidla.
Zapnutá čelovka sa vypne podržaním tlačidla po dobu 0,5 sekundy.
Ak je čelovka zapnutá, tak možno krátkymi stlačeniami tlačidla cyklicky prepínať režimy výkonu v poradí 3 - 50 - 150 - 400 - 700 lúmenov (pri zapnutí do bieleho svetla) resp. červená 1 lumen - červená 5 lúmenov - červené blikanie - červené SOS (pri zapnutí do červeného svetla). Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (platí pre biele i červené svetlo).

Ochrana proti prehriatiu: Prevádzka na najvyššej režim je obmedzený na 1 minútu, potom sa výkon počas 5 minút postupne zníži na cca 500 lúmenov. Ak vzrastie interná teplota svietidla nad 60 ° C, tak začne automaticky ďalej znižovať výkon v pozvoľných krokoch, kým sa teplota neustáli. Akonáhle teplota svietidla klesne pod 60 ° C, tak sa výkon opäť postupne zvýši. Prevádzka v režime 400 lumenov je obmedzený na 5 minút, potom sa výkon počas 5 minút postupne zníži na 200 lúmenov.

Indikácia stavu nabitia batérie: Po krátkom stlačení tlačidla (čelovka musí byť vypnutá) sa aktivuje LED indikátor v tlačidle. Ak indikačná dióda svieti zelene je batéria nabitá na viac ako 80%. Zelené blikanie znamená 50-80% kapacity. Ak svieti na červeno, je nabitá na 20-50%. Červené blikanie značí, že zostáva menej ako 20% kapacity akumulátora. Indikácie správne funguje len s nabíjacími RCR123A / 16340 akumulátory.

 

Nabíjanie: Odklopte gumovú krytku nabíjacieho konektora a zapojte priložený kábel do svietidla (konektor USB-C), druhý koniec kábla zapojte do počítača, powerbanky alebo USB adaptéra do elektrickej siete či auta (nie sú súčasťou balenia). Počas nabíjania svieti bočné tlačidlo na červeno a po plnom nabití sa rozsvieti zeleno. Po nabití svetlá opäť utesnite nabíjací konektor pomocou gumovej krytky. Nabíjanie plne vybitého akumulátora trvá cca 1,5 hodiny. V núdzi je možné svetlo používať aj počas nabíjania, dostupné však budú len biele režimy 5 a 50 lúmenov a červené režimy.

Upozornenie na vybitý akumulátor: Ak napätie akumulátora klesne pod nastavenú úroveň, tak čelovka automaticky prepne do nižších režimov výkonu. Ak je čelovka už prepnutá do najnižšieho režimu výkonu a batéria je kriticky vybitá, tak indikátor v tlačidle začne červeno blikať. Čelovka však bude ďalej svietiť až do úplného vybitia batérie. Poznámka: upozornenie na vybitý akumulátor je kalibrovaný iba na napätie nabíjacích Li-ion akumulátorov.

Uzamknutie čelovky proti spusteniu: Povoľte batériový uzáver čelovky o štvrť otáčky, preruší sa tým elektrický kontakt a čelovku nedá zapnúť. Tlačidlo možno uzamknúť Aj elektronicky - pri vypnutej čelovke podržte tlačidlo stlačené po dobu 3 sekúnd. Po uzamknutie svietidlo červeno zabliká. Pre odomknutie opäť tlačidlo 3 sekundy podržte.

 

Upozornenie


Nerozoberajte sami zapečatenú časť v hlave svietidla, poruší sa tým záruka.
V prípade použitia jednorazovej CR123A batérie sa ju nesnažte vo svietidle nabíjať.
Ak sa ochranné gumené krúžky po dlhšej dobe používania javia poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránená proti vode.
Ak svietidlo bliká, neprepína na vyššiu režimy výkonu, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledovných dôvodov:
Batéria je takmer vybitá - nabite ju alebo vymeňte.
Kontakty vnútri svetlá sú znečistené - očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.
Zadná časť svietidla je uvoľnená - dotiahnite ju.

 

Dodatočné parametre

Kategória: BATERKY
Max výkon: 700 lm
Dosvit: 120 m
Max výdrž: 120 hod
Napájanie: 1x CR123A, 1x RCR123A, USB dobíjanie
Počet režimov: 9
Farba svetla: Neutrálna biela (4000-5000 K), Červená
Vodotesnosť: IP68 (ponor 2 m)
Svetelný zdroj: Cree XP-G3, Everlight 2835
Hmotnosť: 80 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Fenixlight Limited bola založená v roku 2001 a vyvinula sa v národný high-tech podnik integrujúci výskum a vývoj, výrobu a predaj. Svietidlá Fenix majú svoj názov od Fénixa a v čínskej kultúre Fénix predstavuje dokonalosť. Fenix sa venoval vývoju dokonalej LED baterky. Ich baterky majú vynikajúci výkon a remeselné spracovanie v kombinácii s inovatívnou technológiou Fenix.