Fenix TK22 TAC taktické svietidlo

Kód: TK22TAC
Tip
Neohodnotené
Značka: FENIX
€119,90 / ks
Skladom (2 ks)

Taktické svietidlo Fenix TK22 TAC s výkonom až 2800 lm a dosvitom 540 metrov

Detailné informácie

Podrobný popis

Fenix TK22 TAC je veľmi výkonné taktické svietidlo s jednoduchým ovládaním a možnosťou rýchlej aktivácie stroboskopu. Je osadené najnovšou LED Luminus SFT-70 a prináša svetelný tok až 2800 lúmenov (ANSI) a dosvit až 540 metrov. Súčasťou balenia je nabíjací 21700 Li-ion akumulátor s kapacitou 5000 mAh, ktorý sa nabíja cez vlastný USB-C konektor. Svietidlo je vybavené otočným ovládačom, ktorým je možné uzamknúť ovládanie či zvoliť jeden z dvoch módov použitia. V taktickom móde je k dispozícií len režim 2800 lúmenov alebo stroboskop s premenlivou frekvenciou. V služobnom móde je možné voliť medzi štyrmi režimami svietenia a stroboskopom, pričom najvyšší výkon je v tomto prípade 1000 lúmenov. Naopak na najnižší režim dokáže svietiť až 49,5 hodiny. Precízny a vodeodolný dizajn predurčuje toto taktické svietidlo primárne do náročných vonkajších podmienok a umožňuje jeho použitie na dlhých zbraniach. Skvele poslúži bezpečnostným zložkám, pri vyhľadávaní, záchranných operáciách aj na poľovníctvo.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

 

Parametre taktického svietidla Fenix TK22 TAC

 • Je použitá výkonná LED Luminus SFT-70 so životnosťou 50000 hodín.
 • Dva módy svietenia:
  • Taktický mód: 2800 lúmenov (3 hodiny) -> stroboskop 2500 lúmenov.
  • Služobný mód: 1000 lúmenov (4 hodiny) -> 350 lúmenov (8,1 hodiny) -> 150 lúmenov (18,5 hodiny) -> 30 lúmenov (49,5 hodiny) -> stroboskop 2500 lúmenov
 • Časy výdrže sú merané s dobíjacím Li-ion akumulátorom typu 21700 s kapacitou 5000 mAh.
 • Vysoko efektívny hladký reflektor pre svetelný kužeľ s dosvitom až 540 metrov (74000 cd).
 • Inteligentná ochrana proti prehriatiu.
 • Upozornenie na vybitý akumulátor.
 • Rozmery 15,4 cm (dĺžka) x 4 cm (priemer hlavy) x 2,6 cm (priemer tela).
 • Váha 228 gramov (vrátane akumulátora), 156 gramov (bez akumulátora).
 • Konštrukcia z leteckého tvrdeného hliníka A6061-T6.
 • Odolný ťažko poškriabateľný povrch - Type III hard anodized.
 • Nárazuvzdorná pádom z výšky 1 meter.
 • Vodotesná a prachotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre po dobu 30 minút).
 • Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom.
 • Taktický vypínač na konci svietidla (funkcia okamžitého zapnutia/vypnutia stlačením).
 • Pevná spona pre bezpečné a jednoduché nosenie svietidla na opasku alebo vo vrecku (odstrániteľná).
 • Lichobežníkové závity vysoko odolné voči opotrebovaniu.
 • Súčasťou balenia je svietidlo, akumulátor Fenix ARB-L21-5000 s USB-C konektorom, USB-C kábel, náhradný o-krúžok a puzdro na opasok.
 • Ako voliteľné príslušenstvo je možné dokúpiť: káblový spínač AER-05 (káblové spínače na staršie verzie TK22 nepasujú!), červený dopravný kužeľ AOT-L, červený filter AOF-L, zelený filter AOF-L, modrý filter AOF-L, biely difuzér AOT-02.
 • So svietidlom je kompatibilné aj nasledujúce príslušenstvo: rychloupínacia montáž na zbraňovú lištu ALG-15, rýchloupínacia montáž na lištu ALG-00, montáž na M-LOK Fenix ALG-16, montáž na hlaveň Fenix ALG-18, montáž na hlaveň, kovová magnetická montáž na hlaveň, plastová magnetická montáž na hlaveň, montáž svietidla na optiku, kovová montáž na optiku, držiak na bicykel, držiak na bicykel Fenix.

Použitie

Z výroby môže byť vo vnútri svietidla na akumulátore izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte.

Otočným ovládačom na konci svietidla je možné voliť medzi módmi svietenia, ktoré majú odlišné ovládanie.

Taktický mód (otočný ovládač v ľavej polohe): Pre zapnutie stlačte taktické tlačidlo na konci svietidla do cvaknutia, pre okamžitú aktiváciu tlačidlo pridržte. Svietidlo sa vždy aktivuje v najvyššom režime. Pre aktiváciu stroboskopu podržte tlačidlo stlačené po dobu 0,8 sekundy (aj z vypnutého stavu). Slabším stlačením (bez cvaknutia) sa svietidlo vráti zo stroboskopu do pôvodného režimu. Stlačením tlačidla sa svietidlo vypne.

Služobný mód (otočný ovládač v pravej polohe): Pre zapnutie stlačte taktické tlačidlo na konci svietidla, pre okamžitú aktiváciu tlačidlo pridržte. Svietidlo si pamätá posledný navolený režim (okrem stroboskopu). Režimy svietenia (okrem stroboskopu) je možné cyklicky meniť slabším stláčaním tlačidla (bez cvaknutia). Pre aktiváciu stroboskopu podržte tlačidlo po dobu 0,8 sekundy (aj z vypnutého stavu). Slabším stlačením sa svietidlo vráti do pôvodného režimu. Stlačením tlačidla sa svietidlo vypne.

V prostrednej polohe otočného ovládača je možné tlačidlo uzamknúť. Ak je svietidlo vypnuté a uzamknete ho, nebude sa dať zapnúť. Ak uzamknete zapnuté svietidlo, dôjde k uzamknutiu ovládania v aktuálne nastavenom režime svietenia a tlačidlo nebude reagovať. Pre opätovnú aktiváciu taktického tlačidla je nutné otočiť ovládač do taktického alebo služobného módu.

Pri použití káblového spínača AER-05 je dostupný iba najvyšší režim stáleho svietenia.

Inteligentná ochrana proti prehriatiu - pokiaľ teplota svietidla presiahne 60 °C, potom sama zníži výkon v postupných krokoch, kým teplota neklesne pod bezpečnú hranicu. Po ochladení pod 60 °C je možné opäť používať plný výkon.

Upozornenie na vybitý akumulátor - svietidlo postupne automaticky prepne do najnižšieho výkonu a každých päť minút 3x zabliká.

Nabíjanie - vyberte akumulátor zo svietidla a priložený USB kábel zapojte do bočného USB-C konektora, druhý koniec kábla zapojte do ľubovoľného USB zdroja (sieťový adaptér, autoadaptér, powerbanka, notebook). Počas nabíjania svieti kontrolka v plusovom póle akumulátora červeno. Po dosiahnutí plného nabitia svieti modro alebo zeleno. Nabíjací prúd zabudovaného USB-C konektora sú 2A. Doba nabíjania je približne 3-4 hodiny.

Upozornenie

 • Nerozoberajte sami zapečatené časti v hlave svietidla, poruší sa tým záruka.
 • Ak sa ochranné gumové krúžky po dlhšej dobe používania javia poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránené proti vode.
 • Ak svietidlo bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:
  • Akumulátor je vybitý, nabite ho.
  • Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené – očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.
  • Zadná časť svietidla je uvoľnená, dotiahnite ju.

Záruka

Záruka päť rokov na svietidlo, dva roky na akumulátor

Dodatočné parametre

Kategória: BATERKY
Max výkon: 2800 lm
Farba svetla: Denná biela (5500-6500K)
Max výdrž svetlo: 49 hodín
Dosvit: 540 m
Vodotesnosť: IP68
Napájanie: 21700
Dĺžka: 15,4 cm
Priemer hlavy: 4 cm
Priemer tela: 2,6 cm
Materiál tela: A6061-T6 hliník
Hmotnosť bez akumulátora: 156 g
Hmotnosť s batériou: 228 g
Počet režimov: 6
Svetelný zdroj: Luminus SFT-70

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Fenixlight Limited bola založená v roku 2001 a vyvinula sa v národný high-tech podnik integrujúci výskum a vývoj, výrobu a predaj. Svietidlá Fenix majú svoj názov od Fénixa a v čínskej kultúre Fénix predstavuje dokonalosť. Fenix sa venoval vývoju dokonalej LED baterky. Ich baterky majú vynikajúci výkon a remeselné spracovanie v kombinácii s inovatívnou technológiou Fenix.