Fenix HM62-T čelovka

Kód: HM62TBLK
Novinka
Neohodnotené
Značka: FENIX
€75,90 / ks
Skladom (3 ks)

Nabíjateľná čelovka Fenix HM62-T

Detailné informácie

Podrobný popis

Fenix HM62-T je vysoko výkonná bežecká čelovka, ktorá ponúka svetelný tok až 1200 lúmenov neutrálneho bieleho svetla s dosvitom 150 metrov. Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v teréne. Čelovka disponuje navyše aj červeným svetlom s výkonom 5 lúmenov. Súčasťou balenia je aj dobíjateľný Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 3400 mAh, ktorý sa nabíja cez USB-C konektor na jeho tele. Čelovka je vhodná najmä na nočný beh, bežecké lyžovanie či skialpy, turistiku, rybárčenie alebo speleológiu. Celokovová konštrukcia z ľahkej magnéziovej zliatiny zaisťuje vysokú odolnosť, optimálne chladenie a zároveň je plne vodotesná podľa štandardu IP68 až do hĺbky 2 metre pod vodou a to všetko pri zachovaní nízkej hmotnosti.

Ako ďalšie trailové čelovky Fenix je aj HM62-T opatrená popruhom so Sport Fit Systémom s jedným kolieskom pre jednoduché nastavenie dĺžky popruhu. Na hlave tak čelovku jednou rukou rýchlo a pohodlne utiahnete. Popruh je perforovaný pre rýchly odvod potu a opatrený reflexnými prvkami, ktoré zaisťujú dobrú pasívnu viditeľnosť a naviac má integrovanú píšťalku pre krízové situácie.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

 

Parametre čelovky Fenix HM62-T

 • Je použitá výkonná LED Luminus SST-40 s neutrálnym odtieňom bieleho svetla a dve doplnkové červené LED Everlight 2835 so životnosťou 50000 hodín.
 • Biele svetlo: 1200 lúmenov (4 hodiny) -> 400 lúmenov (12 hodín) -> 130 lúmenov (23,7 hodiny) -> 5 lúmenov (280 hodín).
 • Červené svetlo: 5 lúmenov stáleho svietenia (60 hodín) -> 5 lúmenov blikania (120 hodín).
 • Svetelný tok a časy výdrže sú merané s pribaleným Li-ion 18650 akumulátorom s kapacitou 3400 mAh.
 • Reflektor vytvára svetelný kužeľ s dosvitom 150 metrov (5590 cd), červené svetlo má dosvit 8 metrov (15 cd).
 • Elektronika s digitálnou reguláciou, ochranou proti opačnému vloženiu batérií a ochranou proti prehriatiu.
 • Na napájanie používa jeden nabíjací Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 3400 mAh, ktorý je súčasťou balenia. V prípade núdze je možné použiť aj dve jednorazové lítiové CR123A.
 • Čelovku je možné otáčať v držiaku v širokom rozsahu a tým nastaviť požadovaný smer svietenia.
 • Nový Sport Fit popruh s obojsmerným ovládaním kolieskom a s integrovanou píšťalkou.
 • Vyrobené z ľahkej horčíkovej zliatiny.
 • Vodotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre).
 • Rozmery čelovky: 8,2 cm x 3 cm x 2,6 cm.
 • Hmotnosť 125 gramov (vrátane akumulátora a popruhu).
 • Nárazuvzdorná pádom z výšky 2 metrov.
 • Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom.
 • Súčasťou balenia je čelovka, akumulátor Fenix 18650 3400 mAh (ARB-L18-3400U V2.0), USB-C kábel, popruh na hlavu a náhradný o-krúžok.
 • K čelovke je možné dokúpiť puzdro Fenix APB-20, Fenix APB-30

Použitie

Z výroby môže byť vo vnútri svietidla na akumulátore izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte.

 • Vypnutá čelovka sa zapne do nízkeho režimu bieleho svetla podržaním tlačidla po dobu 0,5 sekundy.
 • Vypnutá čelovka sa zapne do červeného svetla dvojitým rýchlym stlačením tlačidla.
 • Zapnutá čelovka sa vypne podržaním tlačidla po dobu 0,5 sekundy.

Pokiaľ je čelovka zapnutá, tak je možné krátkymi stlačeniami tlačidla cyklicky prepínať režimy výkonu v poradí 5 - 130 - 400 - 1200 lúmenov (pri zapnutí bieleho svetla). Pri zapnutom červenom svetle je možné krátkymi stlačeniami tlačidla cyklicky prepínať režimy výkonu v poradí 5 lúmenov stále svetlo - 5 lúmenov blikanie

Indikácia stavu nabitia batérie - Po krátkom stlačení tlačidla (čelovka musí byť vypnutá) sa aktivuje LED indikátor stavu nabitia batérie v tlačidle. Zelené svetlo značí, že batéria je nabitá na 85-100%, blikajúce zelené svetlo na 50-85%, červené svetlo 25-50%, blikajúce červené svetlo znamená menej ako 25% kapacity batérie.

Uzamknutie čelovky proti nechcenému zapnutiu - Povoľte batériový uzáver čelovky o štvrť otáčky, preruší sa tým elektrický kontakt a čelovku nie je možné zapnúť. Tlačidlo je možné uzamknúť aj elektronicky – pri vypnutej čelovke podržte tlačidlo stlačené po dobu 3 sekúnd. Po uzamknutí svietidlo červeno zabliká. Pre odomknutie opäť tlačidlo 3 sekundy podržte.

Upozornenie na vybitý akumulátor - Ak napätie akumulátora klesne pod nastavenú úroveň, tak čelovka automaticky prepne do nižších režimov výkonu. Pokiaľ je čelovka už prepnutá do najnižšieho režimu výkonu a batéria je kriticky vybitá, tak indikátor v tlačidle začne červeno blikať. Čelovka však bude ďalej svietiť až do úplného vybitia batérie. Poznámka: upozornenie na vybitý akumulátor je skalibrované iba na napätie nabíjacích Li-ion akumulátorov.

Nabíjanie

Vyberte akumulátor z čelovky. Zapojte USB kábel do bočného USB-C konektora, počas nabíjania svieti kontrolka na vrchnej strane akumulátora červeno. Po dosiahnutí plného nabitia svieti na modro. Pri použití USB zdroja s prúdom 1500 mA a vyšším je doba nabíjania cca 2,5-3 hodiny. Použitý Li-ion akumulátor netrpí pamäťovým efektom, takže ho je možné kedykoľvek dobíjať. Po nabití úplne dotiahnite batériové viečko čelovky.

Upozornenie

 • Nerozoberajte sami zapečatené časti, poruší sa tým záruka.
 • V prípade použitia jednorazových CR123A batérií sa ich nesnažte v čelovke nabíjať.
 • Vyberte batériu zo svietidla pokiaľ ju nebudete dlhšiu dobu používať alebo pokiaľ sú batérie už vybité. Inak môže u niektorých menej kvalitných batérií dôjsť k poškodeniu čelovky.
 • Ak čelovka bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:
  • Batéria je takmer vybitá – nabite ju alebo vymeňte.
  • Uzáver čelovky je povolený – dotiahnite ho.
  • Elektrické kontakty sú znečistené – očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.

Záruka

Záruka päť rokov na čelovku, dva roky na akumulátor.

Dodatočné parametre

Kategória: BATERKY
Max výkon: 1200 lm
Dosvit: 150 m
Max výdrž: 280 hod
Napájanie: 18650
Počet režimov: 6
Farba svetla: Neutrálna biela (4000-5000 K), Červená
Vodotesnosť: IP68 (ponor 2 m)
Svetelný zdroj: Luminus SST-40, Everlight 2835
Hmotnosť: 125 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Fenixlight Limited bola založená v roku 2001 a vyvinula sa v národný high-tech podnik integrujúci výskum a vývoj, výrobu a predaj. Svietidlá Fenix majú svoj názov od Fénixa a v čínskej kultúre Fénix predstavuje dokonalosť. Fenix sa venoval vývoju dokonalej LED baterky. Ich baterky majú vynikajúci výkon a remeselné spracovanie v kombinácii s inovatívnou technológiou Fenix.