Fenix GL22 svietidlo na zbraň s laserom

Kód: GL22
Neohodnotené
Značka: FENIX
€119,90 / ks
1 - 4 týždne

svietidlo na zbraň s laserom Fenix GL22

Detailné informácie

Podrobný popis

Laserové zbraňové LED svietidlo Fenix GL22 je skonštruované špeciálne pre použitie na krátkych zbraniach. Výkon bieleho svetla je 750 lúmenov (ANSI) s dosvitom až 180 metrov, okrem toho svietidlo disponuje červeným laserom, ktorý je vhodný pre ľahšie zameranie cieľa (smer svietenia lasera je možné jemne nastaviť). Svietidlo je napájané jedným Li-ion akumulátorom Fenix ARB-L16-700UP s integrovaným micro-USB konektorom (akumulátor aj kábel sú súčasťou balenia). V prípade potreby je možné použiť aj jednorazovú lítiovú batériu CR123A. Zjednodušené ovládanie svietidla je obojstranné (pre pravákov aj ľavákov).

Svietidlo dokáže fungovať v štyroch režimoch - iba biele svetlo, biele svetlo + červený laser, alebo len samostatný červený laser. Biele svetlo je možné pohotovo prepnúť aj do stroboskopického blikania.

Montáž na zbraňovú lištu je jednoduchá - svietidlo sa nasunie na zbraňovú lištu a zaistí sa otočným kolieskom (možno pevne dotiahnuť napríklad mincou). Je možné ju pripevniť na zbraňové lišty štandardu Picatinny MIL-STD-1913 a GLOCK (nemusí pasovať na zbrane z kategórie slimline, napr. model Glock 30). Svietidlo je vhodné pre profesionálov aj športových a hobby strelcov.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť a dosvit) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

 

Parametre zbraňového LED svietidla Fenix GL22

 • Je použitá prémiová LED Luminus SST-20 so životnosťou 50 000 hodín a červený laser (640 - 660 nm).
 • Štyri režimy:
  • biele svetlo 750 lúmenov - 35 minút (s pribaleným akumulátorom) resp. 500 lúmenov - 1 hodina (s jednorazovou CR123A batériou).
  • červený laser 5 mW - 17 hodín (s pribaleným akumulátorom) resp. 24 hodín (s jednorazovou CR123A batériou).
  • biele svetlo + červený laser dohromady - 33 minút (s pribaleným akumulátorom) resp. 57 minút (s jednorazovou CR123A batériou).
  • stroboskop 750 lúmenov
 • TIR optika vytvára svetelný kužeľ s dosvitom 180 metrov (8000 cd). Pri použití CR123A 140 metrov (5000 cd).
 • Ochrana proti opačnému vloženiu batérií a ochrana proti príliš hlbokému vybitiu akumulátora.
 • Na napájanie používa jeden Li-ion akumulátor Fenix ARB-L16-700UP (súčasť balenia). Prípadne je možné použiť aj jednu jednorazovú lítiovú batériu CR123A.
 • Rozmery 6,7 cm (dĺžka) x 4,2 cm (výška) x 3,1 cm (šírka).
 • Svietidlo má pamäť a vždy sa zapne v poslednom nastavenom režime (len biele svetlo, biele svetlo + laser, iba laser).
 • Hmotnosť 94 gramov (vrátane akumulátora).
 • Inteligentná ochrana proti prehriatiu.
 • Telo svietidla vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka.
 • Odolný ťažko poškriabateľný povrch - Type III hard anodized.
 • Nárazuvzdorná pádom z výšky 1 meter.
 • Lichobežníkové závity vysoko odolné voči opotrebovaniu.
 • Prachotesná a vodeodolná podľa štandardu IP66 (ostrekovanie silnými prúdmi vody zo všetkých smerov).
 • Súčasťou balenia je akumulátor Fenix ARB-L16-700UP, nabíjací micro-USB kábel, imbusový kľúč na nastavenie smeru svietenia lasera, doštička pre montáž na lištu Picatinny (doštička na GLOCK je už predinštalovaná na svietidle z výroby) a návod.

 Ovládanie svietidla Fenix GL22

Z výroby môže byť vo vnútri svietidla na akumulátore izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte.

Jedným stlačením ktoréhokoľvek zo spínačov sa svietidlo zapne do naposledy zvoleného režimu. Ďalším stlačením sa opäť vypne.

Pre momentálne zapnutie stlačte a držte ľubovoľný spínač. Počas držania bude svietidlo svietiť a po uvoľnení spínača opäť zhasne.

Momentálna aktivácia stroboskopu: Pri zapnutom svietidle stlačte a držte ľubovoľný zo spínačov. Po 0,5 sekunde dôjde k aktivácii stroboskopu, ktorý bude svietiť počas držania spínača.

Prepínanie medzi režimami svietenia: Zapnite svietidlo, potom stlačte a držte jeden zo spínačov, stláčaním druhého spínača sa potom prepína medzi tromi režimami - iba biele svetlo - biele svetlo a červený laser - iba červený laser.

Uzamknutie svietidla: Keď je svetlo vypnuté, stlačte a podržte oba spínače po dobu 5 sekúnd. Svetlo potom dvakrát zabliká a tým indikuje stav uzamknutia svietidla. Pre odomknutie stlačte opäť oba spínače súčasne a držte ich stlačené 1 sekundu. Svietidlo sa tak opäť aktivuje.

Nabíjanie: Akumulátor je možné nabíjať pomocou micro-USB konektora. Počas nabíjania svieti kontrolka na vrchnej strane akumulátora červeno. Po dosiahnutí plného nabitia svieti na modro alebo zeleno.

Inteligentná ochrana proti prehriatiu - vzhľadom na vysoký výkon v režime 750 lúmenov dochádza k zahrievaniu svietidla. Pokiaľ vzrastie interná teplota svietidla na 60 °C, tak začne automaticky znižovať výkon. Akonáhle teplota svietidla klesne pod 60 °C, tak sa výkon opäť postupne zvýši.

 Upozornenie

 • Používajte iba kvalitné nabíjacie akumulátory, aby nedošlo k poškodeniu svietidla napríklad z dôvodu úniku látok z batérie.
 • Pri použití svietidla na zbrani dbajte na všetky bezpečnostné zásady.
 • Vkladajte batérie záporným pólom smerom k hlave svietidla.
 • Ak svietidlo bliká, svieti nízkym výkonom alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:
  • Akumulátor je vybitý – vymeňte ho alebo nabite.
  • Kontakty vo vnútri svietidla sú znečistené – očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.

Záruka

Záruka päť rokov na svietidlo. Dva roky na akumulátor.

Dodatočné parametre

Kategória: Svietidlá na zbraň
Max výkon: 750 lm
Výkon lasera: 5 mW
Max výdrž svetlo: 35 minút
Max výdrž laser: 17 hodín
Dosvit: 180 m
Vodotesnosť: IP68
Napájanie: CR123A alebo RCR123
Hmotnosť vrátane akumulátora: 94 g
Rozmery: 6,7 x 4,2 x 3,1 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Fenixlight Limited bola založená v roku 2001 a vyvinula sa v národný high-tech podnik integrujúci výskum a vývoj, výrobu a predaj. Svietidlá Fenix majú svoj názov od Fénixa a v čínskej kultúre Fénix predstavuje dokonalosť. Fenix sa venoval vývoju dokonalej LED baterky. Ich baterky majú vynikajúci výkon a remeselné spracovanie v kombinácii s inovatívnou technológiou Fenix.