Pevný nôž Down Under Outback

Kód: DUK-CD
Neohodnotené
Značka: DOWN UNDER
€209 / ks
1 - 4 týždne

Legendárny nôž Krokodíl Dundee The Outback

Detailné informácie

Podrobný popis

Legendárny nôž z filmu Krokodíl Dundee The Outback

Outback je vybavený kovanou,  parciálne kalenou 440C nerezovou čepeľou. Chrbtová strana si zachováva určitú pružinu, zatiaľ čo ostrie je dostatočne tvrdé, aby vydržal stovky alebo tisíce rezov bez viditeľného otupenia. Čepeľ noža je duálne kalená, ostrie na 58-59 HRC a zbytok čepele je kaleny na 45-46 HRC. Tento spôsob kalenia zaručí extrémnu tvrdosť ostria pri zachovaní celkovej pevnosti čepele.

Toto nie je len nôž do vitríny – rozhodli sa vytvoriť ten najúčinnejší Bowie nôž, aký bol kedy vyrobený, a navrhli každý detail tak, ako bol čo najviac funkčný. Sekanie, sekanie, sekanie, krájanie, drvenie... Toto je čepeľ, ktorá vás nikdy nesklame.

Rukoväť je zručne vyrobená z pravého ebenu, kože a mosadze s ultra pevným strapcom, ktorý sa pri náročnom používaní nekrúti ani nezlomí. Pevný mosadzný ochranný kryt ruky a hlavica dotvárajú charakteristický vzhľad.

Outback je skutočne skvelým príkladom nožiarskeho umenia a zároveň najodolnejším a najspoľahlivejším nástrojom, aký si môže outdoorista priať.

The Outback je dodávaný s puzdrom z pravej ťažkej kože so vzorom pripomínajúcim krokodíliu kožu. Puzdro je vybavené integrálnou príchytkou pre priložený vysokokvalitný ostriaci hrot.

Dodatočné parametre

Kategória: NOŽE S PEVNOU ČEPEĹOU
Celková dĺžka: 40,5 cm
Dĺžka čepele: 28 cm
Hrúbka čepele: 6 mm
Material čepele: 440C Nerezová oceľ
Tvrdosť čepele: 45 - 46 HRC
Tvrdosť ostria: 58 - 59 HRC
Materiál rukoväte: Drevo + koža + mosadz
Tvar čepele: Bowie
Hmotnosť: 800 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Down Under Knives je postavený na spoločnej vášni vytvoriť dokonalý Bowie nôž. Jej zakladatelia vyrábajú a predávajú nože, pracujú s kovom a kožou a vyhodnocujú stovky návrhov pre podnikanie aj zábavu počas väčšej časti svojho života.