Nabíjateľné LED svietidlo Fenix LR80R

Kód: LR80R
Novinka
Neohodnotené
Značka: FENIX
€449,90 / ks
1 - 4 týždne

Detailné informácie

Podrobný popis

Nové ultra výkonná nabíjacie svietidlo Fenix ​​LR80R prináša extrémny svetelný tok až 18000 lumenov (ANSI) a dosvit až 1130 metrov. Svojho výkonu dosahuje pomocou šiestich špičkových LED Luminus SST-70 so životnosťou 50000 hodín svietenia, ktoré sú napájané z interného vysokoproudového Li-ion akumulátora s kapacitou 86,4 Wh. Akumulátor sa dobíja priamo vo svietidle cez moderné USB-C konektor s podporou rýchlonabíjací protokolov. S priloženým 45W USB zdrojom sa nabije už za štyri hodiny. Svietidlo ponúka ovládanie pomocou dvoch tlačidiel, ktorými je možné oddelene ovládať vysoké a nízke režimy svietenia a to vrátane dvoch skrytých zábleskových režimov SOS a stroboskop.

Vzhľadom k obrovskému svetelnému výkonu je svietidlo vybavená senzorom priblíženia v reflektora, ktorý automaticky zníži výkon na 50 lúmenov, keď sa svietidlo priblíži k nejakému objektu na menej ako cca 6-8 centimetrov (zabráni poškodeniu objektu silným svetlom a oslnenie odrazeným svetlom).

Svietidlo je vybavená piatimi indikačnými LED, ktoré ukazujú stav nabitia akumulátora. Naviac je možné svietidlo núdzovo použiť aj ako POWERBANK a nabíjať z nej ďalšie USB zariadenia. Svietidlo má v základnom balení odnímateľné držadlo, na ktoré možno upevniť závesné oko a závit na statív. Svietidlo je tak možné nosiť v ruke, alebo pomocou popruhu pohodlne cez rameno či ju upevniť na statív a použiť ako stacionárne osvetlenia. Táto vyhľadávací svietidlo je vhodná predovšetkým pre záchranné a prieskumné operácie. Výborne sa hodí aj k strážení veľkých objektov či pre všetkých nadšencov do svietidiel. Poteší ako profesionálov, tak aj tých najnáročnejších užívateľov.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) určenej v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

 

Parametre svietidla Fenix ​​LR80R
Svetelným zdrojom je šesť moderných LED Luminus SST-70 so životnosťou 50000 hodín.
Celkom 10 režimov svietenia v dvoch skupinách:
Vysoké režimy: 18000 lúmenov (2 hodiny) -> 12000 lúmenov (2,25 hodiny) -> 6000 lúmenov (2,8 hodiny) -> 3000 lúmenov (5,1 hodiny).
Nízke režimy: 1000 lúmenov (15,7 hodiny) -> 450 lúmenov (39 hodín) -> 150 lúmenov (92 hodín) -> 50 lúmenov (300 hodín) -> Stroboskop (6000 lúmenov) -> SOS (150 lúmenov).
Na napájanie používa Vysokoprúdový Li-ion akumulátor vstavaný v tele s kapacitou 86,4 Wh (12000 mAh / 7,2 V).
Nabitie plne vybitej batérie trvá približne 4 hodiny s priloženým 45W USB-C zdrojom.
USB výstup pre nabíjanie externých USB zariadení. Napríklad mobilu, GPS navigácia a ďalšie prenosné elektroniky.
Šesťdielny hladký parabolický reflektor vytvára svetelný kužeľ s extrémnym dosvitom až 1130 metrov (318000 cd).
Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavené režime v rámci skupiny režimov (neplatí pre zábleskové režimy).
Rozmery 25,9 cm (dĺžka) x 5,4 cm (priemer tela) x 10,8 cm (priemer u reflektora).
Váha 1636 gramov (vrátane akumulátora).
Stavové diódy u ovládacích tlačidiel pre indikáciu stavu nabitia akumulátora.
Vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka A6061-T6.
Odolný ťažko poškrábatelný povrch - Type III hard anodized.
Nárazuvzdorné pádom z výšky 1 meter.
Vodotesná a prachotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre po dobu 30 minút).
Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom.
Lichobežníkové závity so zvýšenou odolnosťou voči opotrebovaniu.
Schopná samostatne stáť na plochým Mist a Slúži ako sviečka.
Pevné kovové madlo pre pohodlné uchopenie (odnímateľné).
Držadlo je možné opatriť závitom pre priskrutkovaného na statív či uchytenie popruhu.
Súčasťou balenia je interný akumulátor, adaptér do elektrickej siete 45W USB-C, nabíjací USB-C kábel, adaptér pre ramenný popruh a statívový závit, ramenný popruh a náhradné o-krúžok.

Použitie
Z výroby môže byť na akumulátora izolačné krytka. Pred prvým použitím ju odstráňte.

Ovládanie svetlá funguje vo forme dvoch výkonnostných skupín. Pravým tlačidlom sa ovládajú vysoké režimy výkonu a ľavým tlačidlom sa ovládajú nízke režimy výkonu a skryté zábleskové režimy.

Podržaním ľavého či pravého tlačidla po dobu 0,5 sekundy sa svietidlo zapne do posledného nastaveného režimu výkonu v rámci vybranej skupiny režimov (ľavé tlačidlo = nízke režimy, pravé tlačidlo = vysoké režimy). Stláčaním ľavého tlačidla sa potom cyklicky prepína medzi režimami 50 - 150 - 450 - 1000 lumenov a stláčaním pravého tlačidla sa prepína medzi režimami 3000 - 6000 - 12000 a 18000 lumenov.

Podržaním pravého tlačidla po dobu 1,2 sekundy vždy aktivujete najvyššej režim 18000 lúmenov (aj z vypnutého stavu). Podržaním ľavého tlačidla po dobu 1,2 sekundy sa svietidlo zapne do stroboskopického režimu, následným opätovným stlačením tlačidla sa prepne do SOS. Svietidlo sa vypne podržaním ľubovoľného tlačidla po dobu 0,5 sekundy rovnako ako pri zapnutí.

Ovládacie tlačidlá je možné uzamknúť, aby nedošlo k samovoľnému zapnutiu napr. Pri prevoze v batožine - vo vypnutom stave stlačte obe tlačidlá a držte ich aspoň 3 sekundy, potom svietidlo zabliká, čím indikuje uzamknutie. Pre odomknutie je nutné opäť obe tlačidlá podržať po dobu troch sekúnd. Nechcenému zapnutie možno zabrániť aj povolením tela svietidla, preruší sa tým elektrický kontakt medzi hlavou svietidla a akumulátorom.

Nabíjanie - odklopte gumovú krytku nabíjacieho konektora a zapojte kábel do USB-C konektora vo svietidle, druhý koniec zapojte do USB-C konektora na priloženom nabíjacom adaptéri. Indikačné LED na svietidle počas nabíjania blikajú zľava doprava a ukazujú stav nabíjania. Po skončení nabíjania zostane trvalo svietiť všetkých päť indikačných LED. Po dokončení nabíjania konektor dôkladne utesnite pomocou gumovej krytky. Počas nabíjania je možné svetlo používať len v najnižšom režime s výkonom 50 lumenov.

 

Nabíjanie externých USB-C zariadenia (funkcia PowerBank) - odklopte gumovú krytku USB konektora a vhodným USB káblom pripojte zariadenie, ktoré chcete nabíjať (pribaleným káblom možno nabíjať iba USB-C zariadenie). Pre aktivovanie funkcie powerbanky treba krátko stlačiť jedno z ovládacích tlačidiel. Po začatí nabíjania začnú indikačná LED blikať sprava doľava a ukazovať stav batérie. Po skončení nabíjania nezabudnite riadne utesniť USB-C konektor gumovou krytkou. Počas použitia funkcie powerbanky, možno svietidlom svietiť vo všetkých režimoch.

Indikácia stavu nabitia akumulátora - po krátkom stlačení ľubovoľného tlačidla sa na 3 sekúnd rozsvieti indikačná LED a ukážu stav nabitia akumulátora (svietidlo musí byť vypnutá). Päť rozsvietených LED znamená, že batéria je nabitá na 80-100%, štyri rozsvietené 60-80%, tri 40-60%, dve 20-40% a jedna rozsvietená značí že batéria je nabitá na menej než 20%.

Inteligentná ochrana proti prehriatiu - po prekročení teploty 60 ° C svietidlo automaticky postupne zníži výkon v malých krokoch, aby nedošlo k prehriatiu. Po ochladení ju možno späť prepnúť na najvyššiu režimy výkonu.

Senzor priblíženia v reflektore automaticky zníži výkon na 50 lúmenov, keď sa svietidlo priblíži k nejakému objektu na menej ako cca 6-8 centimetrov (zabráni poškodeniu objektu silným svetlom a oslnenie odrazeným svetlom).

 

Upozornenie


Nerozoberajte sami zapečatené časti svietidla, poruší sa tým záruka.
Akumulátor nemá pamäťový efekt, možno ho kedykoľvek nabíjať aj po každom kratšom použití.
Ak sa ochranné gumené krúžky po dlhšej dobe používania javia poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránená proti vode.
Ak svietidlo bliká, neprepína na vyššiu režimy výkonu, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledovných dôvodov:
Akumulátor je vybitý, nabite ho.
Telo svietidla je uvoľnené, dotiahnite ho.

 

Dodatočné parametre

Kategória: BATERKY
Max výkon: 18 000 lm
Dosvit: 1130 m
Max výdrž: 300 hod
Napájanie: USB dobíjanie
Počet režimov: 10
Farba svetla: Denná biela (5500-6500 K)
Vodotesnosť: IP68 (ponor 2 m)
Svetelný zdroj: Luminus SST-70
Hmotnosť: 1636 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: