Kanetsune Namishibuki Wa-Santoku 180mm KC-813

Kód: KC-813
Novinka
Neohodnotené
Značka: KANETSUNE
€399 / ks
1 - 2 mesiace

Damaškový japonský kuchynský nôž Santoku

Detailné informácie

Podrobný popis

Názov série „NAMISHIBUKI“ znamená v angličtine striekajúca vlna. Táto mystická čierna damašková čepeľ Vám pripomína „NAMISHIBUKI“, čo je ako rozbúrené more, ktoré vlny bijú do pobrežia alebo padajú, z ktorých voda silne prúdi. Špeciálnou technikou povrchovej úpravy zvýrazňuje krásny damaškový vzor a prináša skutočnejší vzhľad.

Čepeľ má 101 vrstiev damašku s jadrom z rýchloreznej práškovej ocele, HRC: 61±0,5. Táto rýchlorezná prášková oceľ má mimoriadne vynikajúcu odolnosť proti oderu, húževnatosť, ostrosť a tvrdosť. Ostrosť bude ďaleko za hranicou vašich predstáv. Tento kuchynský nôž núti ľudí povedať, že tento kuchynský nôž je jednou z najlepších ostrostí, akú kedy použili. Vynikajúcu ostrosť  dosiahli vďaka sofistikovanej technike podporenej bohatými skúsenosťami a znalosťami nahromadenými počas mnohých rokov.

Pre tieto kuchynské nože existuje veľa procesov a veľa remeselníkov je príbuzných. Pri každom procese remeselník pracuje s túžbou vyrábať vynikajúce kuchynské nože. Duch remeselníkov ktorí nešetria námahou a nemajú radi nedbalosť, žijú v týchto kuchynských nožoch. Dokončenie trvá približne rok.

Elegantná osemhranná rukoväť „八角柄 HAKKAKU-E“ leštená fascinujúco elegantne. Na konci rukoväte je vyryté logo značky KANETSUNE SEKI značka „KUMADORI“. Rukoväte sú vyrobené z čiernej preglejky s červenými micarta krúžkami. 

Táto séria KC-810s sa dodáva so špeciálnym krytom (plášťom) Saya dokončeným technikou používanou pre japonské meče Saya (刀 KATANA). Vzor s názvom „黒石目 KURO-ISHIME“ v japončine. A tie sú uložené v elegantnej drevenej krabici, ktorá predstavuje japonskú tradíciu.

Dodatočné parametre

Kategória: NOVINKY
Celková dĺžka: 31,8 cm
Dĺžka čepele: 18 cm
Dĺžka rukoväte: 13,8 cm
Hrúbka čepele: 2,3 mm
Materiál čepele: High speed powder Steel core/ 101 layers damascus
Tvrdosť čepele: 61-62 HRC
Materiál rukoväte: Plywood + micarta
Tvar čepele: Santoku
Hmotnosť: 135 g
Krajina pôvodu: Japonsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
Značka Kanetsune bola pomenovaná po slávnom meči Smith, Kanetsune žil v období Muromachi okolo 14-15 storočia. Vyrábal mimoriadne ostré a tvrdé katany, ktoré poznali mnohí samurajovia v Japonsku aj v zámorí. Niektoré z jeho mečov sú vystavené v múzeu Katana v meste Seki.