Fenix PD36R PRO taktické svietidlo

Kód: PD36RPRO
Novinka
Neohodnotené
Značka: FENIX
€119,90 / ks
1 - 4 týždne

taktické svietidlo Fenix PD36R PRO ponúka špičkový svetelný tok až 2800 lúmenov

Detailné informácie

Podrobný popis

Nabíjateľné taktické svietidlo Fenix PD36R PRO ponúka špičkový svetelný tok až 2800 lúmenov (ANSI) a dosvit 380 metrov. Svietidlo je napájané jedným Li-ion akumulátorom typu 21700 (je súčasťou balenia), ktorý sa nabíja priamo vo svietidle cez moderný USB-C konektor a dodá energiu až na 42 hodín svietenia. LED svietidlo Fenix PD36R PRO používa duálny taktický spínač, ktorý umožňuje rýchlejšie a spoľahlivejšie ovládanie v krízových situáciách. Možno ho napríklad rýchlo zapnúť priamo do stroboskopického režimu s premenlivou frekvenciou. Hlava svietidla je opatrená úderným ráfikom. Vďaka tomu je možné svietidlo použiť na prerazenie skla v krízových situáciách či na sebaobranu. Robustné prevedenie umožňuje použitie svietidla na dlhých zbraniach, takže je vhodné pre profesionálov, ozbrojené zložky aj poľovníctvo.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

 

Parametre LED svietidla Fenix PD36R PRO:

 • Je použitá výkonná LED Luminus SFT-70 so životnosťou 50000 hodín.
 • Šesť režimov výkonu: 2800 lúmenov (3,5 hodiny) -> 1000 lúmenov (3,9 hodín) -> 350 lúmenov (8,25 hodiny) -> 150 lúmenov (19 hodín) -> 30 lúmenov (42 hodín) -> strobe (stroboskopické blikanie s premenlivou frekvenciou).
 • Na napájanie slúži Li-ion akumulátor typu 21700 (je súčasťou balenia).
 • Časy výdrže sú merané s dobíjateľným 21700 Li-ion akumulátorom s kapacitou 5000mAh.
 • Patentovaná inteligentná ochrana proti prehriatiu.
 • Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (neplatí pre stroboskop).
 • Rozmery 14,6 cm x 2,57 cm x 2,65 cm.
 • Váha 169 gramov vrátane akumulátora.
 • Vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka A6061-T6.
 • Dosvit 380 metrov (36 600 cd).
 • Nárazuvzdorná pádom z výšky 1,5 metra.
 • Odolný ťažko poškriabateľný povrch - Type III hard anodized.
 • Vodotesná a prachotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre po dobu 30 minút).
 • Duálny taktický vypínač na konci svietidla (funkcia okamžitého zapnutia/vypnutia - momentary on/off).
 • Pevný klip pre bezpečné a jednoduché nosenie svietidla (odnímateľný).
 • Svietidlo sa vďaka svojmu dizajnu neotáča pri položení.
 • K svietidlu je priložený akumulátor Fenix ARB-L21-5000, nabíjací kábel USB-C, šnúrka na zápästie, puzdro na opasok a náhradný o-krúžok.
 • Ako voliteľné príslušenstvo je možné dokúpiť: káblový spínač AER-05, rychloupínaciu montáž na lištu ALG-00, montáž na M-LOK Fenix ALG-16, montáž na hlaveň Fenix ALG-18, montáž na hlaveň, kovovú magnetickú montáž na hlaveň, plastovú magnetickú montáž na hlaveň, montáž svietidla na optiku, kovovú montáž na optiku, biely difuzér AOD-S V2.0, držiak na bicykel Fenix, držiak na bicykel FB-1, puzdro ALP-10S.

Použitie

Z výroby môže byť vo vnútri svietidla na akumulátore izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte.

Pre zapnutie/vypnutie stlačte väčšie taktické tlačidlo umiestnené na konci svietidla, pre okamžitú aktiváciu tlačidlo pridržte. Stlačením vedľajšieho prepínacieho tlačidla môžete kedykoľvek počas prevádzky prepínať medzi režimami výkonu. Pre prepnutie do zábleskového režimu pri zapnutom svietidle pridržte prepínacie tlačidlo zhruba 0,5 sekundy. Pre zapnutie svietidla priamo do stroboskopického režimu stlačte a držte prepínacie tlačidlo.

Inteligentná ochrana proti prehriatiu - vzhľadom na to, že svietidlo dosahuje obrovský výkon 2800 lúmenov, dochádza u neho k narastaniu teploty. Pokiaľ teplota prekročí 60°C, dôjde k automatickému zníženiu výkonu. Akonáhle teplota klesne pod 60°C, je možné opäť používať najvyšší výkon.

Indikácia stavu nabitia akumulátora - svietidlo vždy indikuje stav nabitia batérie po dobu troch sekúnd po zapnutí. Zelená značí dostatočný stav nabitia (100% - 85%), zelené blikanie 85% - 50%, stále červené svietenie 50% - 25% a blikajúca červená signalizuje kriticky vybitý akumulátor (25% a menej). Ak je akumulátor vybitý, tak svietidlo začne postupne automaticky prepínať do nižších režimov výkonu, v najnižšom režime potom každých päť minút 3x zabliká.

Nabíjanie - odklopte gumovú krytku nabíjacieho konektora na boku svietidla a zapojte priložený kábel (konektor USB-C), druhý koniec kábla zapojte do počítača, alebo USB adaptéra do elektrickej siete či auta. Počas nabíjania svieti bočný indikátor na červeno. Po plnom nabití sa rozsvieti na zeleno. Nabíjanie plne vybitého akumulátora trvá cca 4 hodiny. Počas nabíjania svietidlo nie je možné používať.

Upozornenie na vybité batérie - svietidlo postupne automaticky prepne do najnižšieho režimu.

Upozornenie

 • Používajte iba kvalitné dobíjateľné akumulátory typu 21700 s ochrannou elektronikou.
 • Vkladajte batérie kladným pólom smerom k hlave svietidla.
 • Ak sa ochranné gumové krúžky po dlhšej dobe používania javia poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránené proti vode.
 • Ak svietidlo bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:
  • Akumulátor je vybitý - nabite ho alebo vymeňte.
  • Kontakty vo vnútri svietidla sú znečistené – očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.
  • Hlava, telo či zadná časť svietidla sú uvoľnené, dotiahnite ich.

Záruka

Záruka päť rokov na svietidlo a dva roky na akumulátor.

Dodatočné parametre

Kategória: BATERKY
Max výkon: 2800 lm
Max výdrž svetlo: 42 hodín
Dosvit: 380 m
Vodotesnosť: IP68
Napájanie: 21700
Hmotnosť vrátane akumulátora: 169 g
Dĺžka: 14,6 cm
Priemer: 2,57 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Fenixlight Limited bola založená v roku 2001 a vyvinula sa v národný high-tech podnik integrujúci výskum a vývoj, výrobu a predaj. Svietidlá Fenix majú svoj názov od Fénixa a v čínskej kultúre Fénix predstavuje dokonalosť. Fenix sa venoval vývoju dokonalej LED baterky. Ich baterky majú vynikajúci výkon a remeselné spracovanie v kombinácii s inovatívnou technológiou Fenix.