Diamantový brúsny kameň Expert Poltava 40/28 550 grit 3mm

Kód: PD D E 40/28 3
Novinka
Neohodnotené
€42 / ks
Skladom (2 ks)

Diamant Expert s organickou väzbou 550 grit brusný kameň s hrúbkou 3 mm od PD TOOLS

Detailné informácie

Podrobný popis

Rada Expert - resin (živicou) spájana 3 mm vrstva diamantu od výrbocu PD TOOLS Superabrasives - hrúbka vrstvy 3 mm, resin (organická) väzba

Diamanty ponúkajú vynikajúci výkon pri brúsení nožov z akejkoľvek ocele. Kameň pozostáva z 3 mm hrubej diamantovej platničky namontovanej na vysokokvalitnom hliníkovom polotovare. Doska s diamantovým ložiskom obsahuje rovnomerne rozložené diamantové zrná. Výroba viazaných diamantov je zložitejšia ako výroba diamantov s povlakom. Lepené diamanty poskytujú lepšiu spätnú väzbu a dávajú brúsnemu kameňu oveľa dlhšiu životnosť.

PD TOOLS Superabrasives Expert používa organické (resin) spojivo.


Vlastnosti kameňa

 • zrnitosť (40/28 µm)  550 grit 
 • rozmery brusnej časti: 150(D) x 25(Š) x 3(V) mm
 • rozmery s polotovarom: 160(D) x25(Š) x 6,6(V) mm
 • hrúbka diamantovej vrstvy: 3 mm
 • koncentrácia diamantového prášku: 100%
 • Expert Diamant sú ideálne na brúsenie nožov z akejkoľvek ocele do cca 59 HRC alebo na konečné brúsenie, leštenie

 

Výhody brúsenia nožov kameňmi Expert Diamond:
 • Pohodlie pri práci — kameň je dostatočne tvrdý, ale pohodlný pri práci. Často sa porovnáva s japonskými vodnými kameňmi, ale diamant je oveľa odolnejší ako oni.
 • Nenáročnosť — kamene nevyžadujú dodatočnú starostlivosť, čo sa nedá povedať o prírodných a syntetických kameňoch na brúsenie nožov. Tieto kamene nevyžadujú aplikáciu rezných kvapalín (chladiacich kvapalín).
 • Všestrannosť - rôzne zrnitosti kameňov ale rovnakej veľkosti umožňuje meniť kamene v závislosti od fázy spracovania bez zmeny uhla ostrenia noža
 • Vysoký výkon diamantu na ostrenie nožov — vynikajúci výsledok je dosiahnutý vďaka koncentrácii 100% diamantového zrna

 

Použitie:

 • s kameňmi je možné brúsiť nasucho ale pri zrnitostiach menších ako 50/40 odporúčame použiť mydlovú vodu alebo detský olej johnson baby
 • na čistenie kameňov odporúčame micelárnu vodu
 • obnovenie, zrovnanie kameňov odporúčame urobiť pomocou karbidového prášku na skle

Kamene sú vhodné pre brúsne sady TsProf, Hapstone, Kazak.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: BRÚSKY
Rozmery kameňa (brúsnej časti): 150 x 25 x 3 mm
Rozmery kameňa s doštičkou: 160 x 25 x 6,6 mm
Zrnitosť: 550 grit
Abrazívny materiál: diamant
Väzba: organická (resin)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

História podniku Poltava Diamond Tools siaha do roku 1966, kedy bol založený ako „Závod na výrobu syntetických diamantov a diamantových nástrojov v Poltave“ na základe smernice krajiny vyvinúť a zvládnuť technológiu syntézy diamantov a výroby diamantových nástrojov.

V roku 1966 bol v závode prvýkrát syntetizovaný diamantový prášok. Závod sa v krátkom čase stal najväčším výrobcom brúsnych a mikropráškov syntetických diamantov v ZSSR.

V rokoch 1967-1968 bola zvládnutá výroba širokého sortimentu diamantových brúsnych kotúčov s organickým a kovovým spojivom.

Dnes je PJSC „Poltava Diamond Tools“ moderný podnik špecializujúci sa na výrobu širokého sortimentu diamantových a CBN nástrojov na výrobu a ostrenie nástrojov z tvrdých zliatin a rýchlorezných ocelí; Brúsenie a leštenie dielov vyrobených z tvrdých zliatin, žiaruvzdorných, legovaných a nehrdzavejúcich ocelí, skla, keramiky, kremíka, žiaruvzdorných materiálov, drahých kameňov a iných materiálov; rezanie výrobkov z tvrdej zliatiny, skla, mramoru, žuly, kremeňa, keramiky a stavebných materiálov; vŕtanie skla a vysoko vystuženého betónu a ďalšie.