Svietidlo na bicykel Fenix BC30

Kód: BC30
Neohodnotené
Značka: FENIX
€99,90 / ks
1 - 4 týždne

Extrémne výkonné svetlo na bicykel Fenix ??BC30 prináša svetelný tok až 1800 lúmenov (ANSI). Na napájanie je možné použiť dvojicu nabíjacích li-ion akumulátorov 18650, prípadne štyri jednorazové batérie

Detailné informácie

Podrobný popis

Fenix BC30 led cyklosvietidlo

 

Extrémne výkonné svetlo na bicykel Fenix ??BC30 prináša svetelný tok až 1800 lúmenov (ANSI). Na napájanie je možné použiť dvojicu nabíjacích li-ion akumulátorov 18650, prípadne štyri jednorazové batérie CR123A. Svetelným zdrojom sú dve moderné diódy Cree XM-L2 T6 s teplejším odtieňom svetla (neutral white). Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v teréne. Svietidlo používa osvedčenú technológiu dvojitého smerovania svetla "Dual Distance Beam System". Hlavný kužeľ svetla je vytváraný špeciálne navrhnutou optikou a dosvieti až do vzdialenosti 170 metrov, zatiaľ čo sekundárne široký kužeľ lúčov dotvára optický člen, ktorý je v hornej časti tvarovaný tak, že svetlo smerujúce nahor láme dole na zem. Vzniká tým kužeľ plynule osvetľujúci celý priestor pred bicyklom - a to aj v miestach, ktoré bežné cyklistické svetlá nepokryjú. 
Design držiaku umožňuje rýchlu montáž i demontáž svetla na riadidlá bez použitia náradia, držiak naviac umožňuje rýchle vybratie baterky, takže ju možno použiť aj ako vysoko výkonné ručné svetlo. Držiak je možné použiť na všetky riadidlá s priemerom od 22 až do 35 milimetrov. 
K dispozícii je celkom päť digitálne regulovaných režimov výkonu vrátane výstražného blikania, nechýba ani upozornenie na vybité batérie. Cyklosvietidlo Fenix ??BC30 vám zaistí kvalitné osvetlenie na nočné tréningy, pravidelné dochádzanie do práce aj na 24 hodinové preteky. 

 

Parametre:

 • Sú použité dve výkonné LED Cree XM-L2 T6 s neutrálnym odtieňom svetla a životnosťou 50000 hodín. 
 • Celkom päť režimov výkonu: 1800 lúmenov (po dobu stlačení) -> 1200 lúmenov (1,8 hodiny) -> 500 lúmenov (5 hodín) -> 200 lúmenov (11 hodín) -> 100 lúmenov (20 hodín) -> varovné blikanie (200 lúmenov). 
 • Elektronika s digitálnou konštantnou reguláciou výkonu a upozornením na vybité batérie. 
 • Maximálne napájacie napätie 12,8 V. 
 • Na napájanie je možné použiť dve nabíjacie 18650 li-ion batéria alebo štyri jednorazové lítiové CR123 / CR123A batérie. Batérie sa vkladajú dovnútra svietidla. 
 • Špeciálne tvarovaná optika vytvára svetelný kužeľ kombinujúce široké periférne osvetlenie s dosvitom cez 170 metrov.
 • Svietidlo sa do držiaka uchytáva pomocou rýchloupínacieho mechanizmu, ktorý ju umožňuje vybrať behom okamihu a rovnako rýchlo ju opäť bezpečne nasadiť.  
 • Pogumovaná konštrukcia objímky držiaku zaisťuje pevné a bezpečné uchytenie svietidla na bicykel s jednoduchým a spoľahlivým nastavením smeru svietenia. 
 • Telo svietidla je vyrobené z hliníkovej zliatiny. 
 • So svietidlom sa dodáva vzdialený káblový spínač (odnímateľný), ktorým je možné krátkodobo zvýšiť výkon. 
 • Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (neplatí pre blikajúci režim). 
 • Ochrana proti prehriatiu - ak sa svietidlo zahreje nad bezpečnú hranicu, dôjde k automatickému prepnutiu do nižšej úrovne výkonu.
 • Rozmery 12,7 cm x 5 cm x 3,2 cm. 
 • Hmotnosť 161 gramov (bez batérií a držiaka). 
 • Vodeodolná podľa štandardu IPX-6
 • Šošovka z tvrdeného optického skla s antireflexným povrchom. 

 

Obsah balenia: svietidlo, držiak s dištančnými vložkami (tenkú a silnú), diaľkový spínač, dvojica tesniacich krúžkov. Náhradný tesniaci krúžok (čierny) a voliteľný tesniaci krúžok (červený) pre ľahšie vyberanie batérií - ten znižuje vodotesnosť, používajte ho uvážene. Batérie nie sú súčasťou balenia.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Fenixlight Limited bola založená v roku 2001 a vyvinula sa v národný high-tech podnik integrujúci výskum a vývoj, výrobu a predaj. Svietidlá Fenix majú svoj názov od Fénixa a v čínskej kultúre Fénix predstavuje dokonalosť. Fenix sa venoval vývoju dokonalej LED baterky. Ich baterky majú vynikajúci výkon a remeselné spracovanie v kombinácii s inovatívnou technológiou Fenix.