Táto stránka používa cookies, pre Váš lepší používateľský zážitok. Rozumiem
Taktické LED svietidlo Fenix TK22 Ultimate Edition

Taktické LED svietidlo Fenix TK22 Ultimate Edition

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 109 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 109 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 2,18 €.


109,90 €

91,58 €

Dostupnosť: Skladom

Nové

 

TK22UE
FENIX
Najnovšia verzia taktického svietidla Fenix TK22 Ultimate Edition ponúka svetelný tok až 1600 lúmenov (ANSI) a dosvit 405 metrov. Je osadená najnovšou vysoko výkonnou LED LUMINUS SST-40. Svietidlo je napájané jedným Li-ion akumulátorom typu 21700 s USB-C konektorom (je súčasťou balenia) alebo akumulátorom typu 18650, u ktorého je potrebné použiť redukciu (redukcia je súčasťou balenia). Hlava svietidla je opatrená úderným ráfikom z ocele, ktorý je navyše vybavený tromi hrotmi z wolfrámovej ocele. Preto je možné svietidlo použiť k prerazeniu skla v krízových situáciách či k sebaobrane. LED svietidlo Fenix TK22 UE je vďaka svojmu masívnemu prevedeniu pevná ako tank a pritom si zachováva kompaktnú veľkosť. Navyše svietidlo výborne odoláva mrazu. Svietidlo je napájané digitálne kontrolovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu i pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní). Fenix TK22 Ultimate Edition disponuje celkom piatimi režimami osvetlenia s výdržou až 80 hodín. Veľmi solídne a vodotesné prevedenie predurčuje toto taktické svetlo pre drsné vonkajšie podmienky, pre profesionálov, ozbrojené zložky a poľovníctvo. Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) určenej v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.


Parametre

Je použitá prémiová LED LUMINUS SST-40 so životnosťou 50000 hodín.
Päť režimov výkonu: 1600 lúmenov (2,16 hodiny) -> 500 lúmenov (4,6 hodiny) -> 150 lúmenov (17 hodín) -> 30 lúmenov (80 hodín) -> strobe 1600 lúmenov (stroboskopické blikanie s premennou frekvenciou)
Hladký reflektor pre dobre zaostrený svetelný kužeľ s dosvitom 405 metrov (41133 cd).
Časy výdrže sú merané s nabíjacou 21700 Li-ion batérií s kapacitou 5000mAh.
Elektronika s digitálnou konštantnou reguláciou výkonu, ochranou proti opačnému vloženia batérií a ochranou proti príliš hlbokému vybitiu akumulátora.
Na napájanie slúži Li-ion akumulátor typu 21700 s USB-C konektorom (je súčasťou balenia). Prípadne je možné použiť aj Li-ion akumulátor 18650, je však nutné použiť redukciu (redukcia je súčasťou balenia).
Inteligentná ochrana proti prehriatiu.
Telo svietidla vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka.
Odolný ťažko poškrábatelný povrch - Type III hard anodized.
Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavením režimu (neplatí pre zábleskové režimy).
Lichobežníkové závity vysoko odolné voči opotrebeniu.
Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom.
Taktický vypínač na konci svetla (funkcia okamžitého zapnutia / vypnutia - momentary on / off).
Pevná spona pre bezpečné a jednoduché nosenie svietidla na opasku alebo vrecku (odstrániteľná).
Svietidlo vďaka svojmu dizajnu nepreklzáva v ruke.
Ku svietidlu je priložený akumulátor Fenix ARB-L21-5000U s USB-C konektorom, nabíjací kábel USB-C, šnúrka na zápästie, puzdro na opasok, náhradné o-krúžky a redukcie pre použitie akumulátora Li-ion 18650.
Pozor, nemožno použiť vzdialený spínača AR-102 ani AER-02! (Iný závit)
Ovládanie

Pre zapnutie stlačíte vypínač umiestnený na konci svietidla, pre okamžitú aktiváciu tlačidlo namáčknite. Stlačením bočného tlačidla u hlavy svetla môžete kedykoľvek počas prevádzky prepínať medzi režimami výkonu. Pre prepnutie do zábleskového režimu pridržte bočné tlačidlo približne 0,8 sekundy.

Inteligentná ochrana proti prehriatiu - vzhľadom k obrovskému výkonu v režime 1600 lumenov je prevádzka turbo režime časovo obmedzený. Po 15 minútach sa počas 80 sekúnd postupne zníži výkon na 1200 lúmenov. Ak vzrastie interná teplota svietidla na 55 ° C, tak začne automaticky znižovať výkon v pozvoľných krokoch o 30 lumenov každých 6 sekúnd, kým sa jej teplota neustáli alebo klesne na 500 lúmenov. Akonáhle teplota svietidla klesne pod 55 ° C, tak sa výkon opäť postupne zvýši.

Upozornenie na vybité batérie - svietidlo postupne automaticky prepne do najnižšieho režimu a každých päť minút 3x zabliká.
Upozornenie

Používajte len kvalitné nabíjacie akumulátory, aby nedošlo k poškodeniu svietidla napríklad z dôvodu úniku látok z batérie.
Výrobca dôrazne neodporúča používať nechránené Li-ion akumulátory.
Vkladajte batérie kladným pólom smerom k hlave svietidla.
Ak sa ochranné gumené krúžky po dlhšej dobe používania javia poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránená proti vode.
Ak svietidlo bliká, neprepína na vyššiu režimy výkonu alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledovných dôvodov:
Batérie sú takmer vybité - vymeňte ich.
Kontakty vnútri svetlá sú zanesené - očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.
Hlava, telo či zadná časť svietidla sú uvoľnené, dotiahnite ich.

Dĺžka: 150 mm
Dosvit: 405 m
Hmotnosť: 150 g bez batérie
Materiál: Letecký tvrdený hliník typu 6061, odolný povrch - Type III hard anodized
Max výdrž: 80 hod
Max výkon: 1600 lm
Napájanie: 1x 21700, 1x 18650
Nárazuvzdornosť: Z výšky 1 m
Počet režimov: 5
Priemer hlavy: 40 mm
Priemer tela: 25,6 mm
Svetelný zdroj: Luminus SST-40
Vodotesnosť: IP68 (ponor 2 m)
Životnosť: 50000

Napísať názor

Taktické LED svietidlo Fenix TK22 Ultimate Edition

Taktické LED svietidlo Fenix TK22 Ultimate Edition

Napísať názor

Čakajte prosím...