Filter na vodu LifeStraw

Kód: LSHF
Neohodnotené
Značka: LifeStraw
€29 / ks
1 - 4 týždne

LifeStraw (osobný filter na vodu) neobsahuje žiadne chemikálie, bez BPA. Nepoužíva batérie a nemá žiadne pohyblivé časti. Má veľký prietok. Jednoduché čistenie, velmi odolný, nepotrebuje

Detailné informácie

Podrobný popis

 LifeStraw

 

LifeStraw (osobný filter na vodu) dokáže zmeniť kaluž na pitnú vodu, pritom ho ľahko schováte do vrecka. LifeStraw odstráni z kontaminovanej vody z rieky, jazera alebo mláky až 99.9999 % vodných baktérii a nečistôt. Tento malý príručný filter na vodu dokáže prefiltrovať až 1000 litrov vody. Ideálny nástroj pre vyznávačov "Survival" alebo outdoorových nadšencov. Ale využijete ho prakticky kdekoľvek a v akýchkoľvek situáciách, kde je problematické dostať sa k pitnej vode. Neobsahuje žiadne chemikálie, bez BPA. Nepoužíva batérie a nemá žiadne pohyblivé časti. Má veľký prietok. Jednoduché čistenie, velmi odolný, nepotrebuje údržbu, používaný na celom svete hlavne pri prírodných katatrofách od roku 2005. LifeStraw vyhral prestížnu cenu Invention of the Year magazínu Time.

 

Ako to funguje? 

 

Voda po nasiaknutí človekom prechádza najprv dvoma textilnými filtrami, ktoré slúžia na zachytenie väčších častíc nečistôt. Potom nasleduje komôrka s jódom napustenými zrnkami, kde dochádza k zabíjaniu baktérií. V ďalšej komôrke pokračuje proces likvidácie škodlivých látok jódom. Granulované aktívne uhlie v poslednej komôrke odstraňuje zápach jódu a zároveň likviduje parazity, ktoré neboli doposiaľ zničené. Laboratórne testy ukázali sľubné výsledky - voda filtrovaná s pomocou LifeStraw mala lepšiu kvalitu, než voda tečúca z kohútikov v mnohých rozvojových krajinách a zariadenie bolo účinné ako ochrana pred hnačkovými ochoreniami.

 

 

  • odstraňuje baktérie :

  Salmonella, Campylobacter, Escherichia, Vibrio Cholera, Pseudomonas aeruginosa, Shigella

 

  • odstraňuje parazity:

 Giardia lamlia, Cryprosporidium parvum, Entamoeba histolytica

 

Poznámka: 

Lifestraw nie je schopný odsolovať vodu ani filtrovať ťažké kovy alebo vírusy.

 

Rozmery: 

Dĺžka: 22,5 cm

Šírka: 2,5 cm

Váha: 56 g

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: