Fenix GL19R svietidlo na zbraň

Kód: GL19R
Neohodnotené
Značka: FENIX
€99,90 / ks
Skladom (5 ks)

svietidlo na zbraň s laserom Fenix GL22

Detailné informácie

Podrobný popis

Nabíjateľné pištoľové LED svietidlo Fenix GL19R je skonštruované špeciálne pre použitie na krátkych zbraniach. Ponúka špičkový výkon svetla 1200 ANSI lúmenov s dosvitom až 210 metrov. Svietidlo je napájané jedným Li-ion akumulátorom Fenix ARB-L18-1100P (veľkosť 18350), ktorý sa nabíja cez USB-C konektor priamo vo svietidle. Zjednodušené ovládanie svietidla je obojstranné (pre pravákov aj ľavákov). V prípade potreby je možné svietidlo prepnúť do nižšieho výkonu 350 lúmenov alebo ho možno okamžite prepnúť do stroboskopického blikania. Montáž na zbraňovú lištu je jednoduchá a nevyžaduje náradie - svietidlo sa nasunie na zbraňovú lištu a zaistí páčkou. Je možné ho pripevniť na zbraňové lišty štandardu Picatinny MIL-STD-1913 a GLOCK (nemusí pasovať na zbrane z kategórie slimline, napr. model Glock 30). Svietidlo je vhodné pre profesionálov, športových a hobby strelcov aj airsoft.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť a dosvit) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

  

Parametre nabíjateľného pištoľového svietidla Fenix GL19R

 • Je použitá prémiová LED Luminus SFT-40 so životnosťou 50 000 hodín svietenia.
 • Tri režimy svietenia:
  • 1200 lúmenov (1 hodina) -> 350 lúmenov (2 hodiny) -> stroboskop 1200 lúmenov.
 • TIR optika vytvára svetelný kužeľ s dosvitom 210 metrov (11 000 cd).
 • Ochrana proti opačnému vloženiu batérií a ochrana proti príliš hlbokému vybitiu akumulátora.
 • Na napájanie používa jeden Li-ion akumulátor typu 18350 Fenix ARB-L18-1100P (súčasť balenia).
 • Nabíjanie cez USB-C konektor s indikáciou stavu nabitia akumulátora.
 • Rozmery 7,7 cm (dĺžka) x 3,4 cm (výška) x 3,0 cm (šírka).
 • Kompatibilný so zbraňovými lištami štandardu Picatinny MIL-STD-1913 a GLOCK
 • Svietidlo má pamäť a vždy sa zapne v poslednom nastavenom režime svietenia (1200 alebo 350 lúmenov).
 • Hmotnosť 100 gramov (vrátane akumulátora).
 • Inteligentná ochrana proti prehriatiu.
 • Telo svietidla vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka.
 • Odolný ťažko poškriabateľný povrch - Type III hard anodized.
 • Nárazuvzdorná pádom z výšky 1 meter.
 • Lichobežníkové závity vysoko odolné voči opotrebovaniu.
 • Vodotesná a prachotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre po dobu 30 minút).
 • Súčasťou balenia je akumulátor Fenix ARB-L18-1100P, nabíjací USB-C kábel, doštička pre montáž na lištu Picatinny (doštička na GLOCK je už predinštalovaná na svietidle z výroby) a návod.

 Ovládanie svietidla Fenix GL19R

Z výroby môže byť vo vnútri svietidla na akumulátore izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte.

Jedným stlačením ktoréhokoľvek zo spínačov sa svietidlo zapne do naposledy zvoleného režimu svietenia. Ďalším stlačením sa opäť vypne.

Pre momentové zapnutie stlačte a držte ľubovoľný spínač. Počas držania bude svietidlo svietiť a po uvoľnení spínača opäť zhasne.

Momentová aktivácia stroboskopu: Pri zapnutom svietidle stlačte a držte ľubovoľný zo spínačov. Po 0,5 sekunde dôjde k aktivácii stroboskopu, ktorý bude svietiť počas držania spínača.

Prepínanie medzi výkonmi svietenia: Zapnite svietidlo, stlačte a držte jeden zo spínačov, stláčaním druhého spínača sa potom prepína medzi režimami 1200 a 350 lúmenov.

Uzamknutie svietidla: Keď je svetlo vypnuté, stlačte a podržte oba spínače po dobu 5 sekúnd. Indikačná LED pri tlačidle potom striedavo červeno-zeleno zabliká a tým indikuje stav uzamknutia svietidla. Pre odomknutie opäť oba spínače súčasne stlačte a držte ich stlačené 1 sekundu. Svietidlo sa tak opäť aktivuje.

Indikácia stavu nabitia akumulátora - indikačná LED je umiestnená na boku svietidla. Svietidlo vždy indikuje stav nabitia batérie tri sekundy po zapnutí. Zelená značí dostatočný stav nabitia (100% - 85%), zelené blikanie 85% - 50% kapacity, stále červené svietenie 50% - 25% a blikajúca červená kriticky vybitý akumulátor (25% - 1%). Pokiaľ je akumulátor vybitý, tak svietidlo postupne automaticky zníži výkon na 50 lúmenov.

Indikáciu stavu akumulátora je možné vypnúť/zapnúť tromi rýchlymi stlačeniami tlačidla na rovnakej strane, ako je indikačná LED, pričom posledné, tretie stlačenie treba podržať. Úspešné vypnutie indikácie svietidlo ohlási zablikaním v poradí zelená-červená-zelená. V tomto stave je aj naďalej funkčná indikácia priebehu nabíjania. Po opätovnom zapnutí indikácie svetlo okamžite zahlási aktuálny stav akumulátora.

Nabíjanie svietidla - odklopte gumovú krytku nabíjacieho konektora a pomocou priloženého USB-C kábla ho zapojte do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta (nie sú súčasťou balenia). Na nabíjanie je možné prípadne použiť aj ľubovoľnú nabíjačku na mobilný telefón s USB-C konektorom. Počas nabíjania indikačná LED na boku svietidla slabo bliká na červeno, po plnom nabití svieti zeleno. Nabíjanie plne vybitého akumulátora trvá cca 2 hodiny. Použitý Li-ion akumulátor netrpí pamäťovým efektom, takže je možné svietidlo kedykoľvek dobíjať.

Inteligentná ochrana proti prehriatiu - vzhľadom na vysoký výkon v režime 1200 lúmenov dochádza k zahrievaniu svietidla. Pokiaľ vzrastie interná teplota svietidla na 60°C, tak začne automaticky znižovať výkon. Akonáhle teplota svietidla klesne pod 60°C, tak sa výkon opäť postupne zvýši.

Upozornenie

 • Používajte iba kvalitné nabíjacie akumulátory, aby nedošlo k poškodeniu svietidla napríklad z dôvodu úniku látok z batérie.
 • Pri použití svietidla na zbrani dbajte na všetky bezpečnostné zásady.
 • Vkladajte batérie kladným pólom smerom k hlave svietidla.
 • Ak svietidlo bliká, svieti nízkym výkonom alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:
  • Akumulátor je vybitý – vymeňte ho alebo nabite.
  • Kontakty vo vnútri svietidla sú znečistené – očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.

Záruka

Záruka päť rokov na svietidlo. Dva roky na akumulátor.

Dodatočné parametre

Kategória: Svietidlá na zbraň
Max výkon: 1200 lm
Max výdrž svetlo: 2 hodiny
Dosvit: 210 m
Vodotesnosť: IP68
Napájanie: 18350
Hmotnosť vrátane akumulátora: 100 g
Rozmery: 7,7 x 3,4 x 3 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Fenixlight Limited bola založená v roku 2001 a vyvinula sa v národný high-tech podnik integrujúci výskum a vývoj, výrobu a predaj. Svietidlá Fenix majú svoj názov od Fénixa a v čínskej kultúre Fénix predstavuje dokonalosť. Fenix sa venoval vývoju dokonalej LED baterky. Ich baterky majú vynikajúci výkon a remeselné spracovanie v kombinácii s inovatívnou technológiou Fenix.